For best experience please turn on javascript and use a modern browser!
You are using a browser that is no longer supported by Microsoft. Please upgrade your browser. The site may not present itself correctly if you continue browsing.
In de meest recente ronde van de Open Competition Domain Science – XS ontving IoP- en Nikhef-fysicus Tina Pollmann een subsidie voor haar donkere materie-project "Turn off the light to see".
Turn off the light to see

Donkere materie in het grootste bestanddeel van het universum, maar we kunnen die materie niet rechtstreeks zien; donkere materie is alleen bekend door zijn effect op sterrenstelsels. We bouwen gevoelige detectoren om zwakke signalen van donkere-materiedeeltjes die door de aarde gaan op te vangen, maar deze detectoren vangen vaak valse signalen op. Pollmanns team denkt dat ze de oorzaak hiervan hebben gevonden. In hun project gaat de groep een screeningstation voor valse signalen bouwen voor materialen die in detectoren worden gebruikt. Als dit werkt, bevestigt dit hun idee en helpt het valse signalen te voorkomen – een belangrijke stap om eindelijk donkere materie te ontdekken.

ENW-XS

De Open Competitie ENW – XS-subsidies van maximaal € 50.000 zijn bedoeld om veelbelovende ideeën, vernieuwende en risicovolle initiatieven mogelijk te maken. Het voorgestelde onderzoek is grensverleggend en op voorhand staat niet vast of de beoogde doelstelling gehaald wordt. Wat telt is dat elk resultaat, zowel positief als negatief, de wetenschap vooruithelpt.